در زمان بارداری 738x483 - مسافرت در زمان بارداری : نکات بسیار مهم همراه با فیلم آموزشی

مسافرت در زمان بارداری : نکات بسیار مهم همراه با فیلم آموزشی

ممکن است در زمان بارداری در مورد زمان، مکان و چگونگی مسافرت کردن محدودیت هایی داشته باشید اما این بدان معنا نیست که نمی توانید مسافرت کنید. در صورت رعایت برخی موارد و احتیاط کردن، مسافرت در زمان بارداری ممکن است از همیشه برای شما لذت بخش تر باشد.

‏اگر قصد مسافرت در زمان بارداری را دارید، با پزشک خود مشورت کنید. اگر بارداری پرخطری داشته باشید ممکن است پزشک، مسافرت کردن را برای شما ممنوع کند. حتی در صورتی که بارداری طبیعی و سالمی دارید، هنگام سفر، یک نسخه از سوابق پزشکی خود را به همراه داشته باشید. سفرهای طولانی با ماشین، اتوبوس، قطار و حتی هواپیما موجب محدودیت حرکت شما می شود. محدودیت در جریان خون، باعث افزایش تورم در پاها و در نتیجه افزایش احتمال لخته شدن خون در رگ های پا می شود.

 

مسافرت در زمان بارداری با هواپیما

با هواپیما در زمان بارداری 300x197 - مسافرت در زمان بارداری : نکات بسیار مهم همراه با فیلم آموزشی

‏هنگام مسافرت با هواپیما جایی را انتخاب کنید که بتوانید به راحتی حرکت کنید. ورزش های ساده پا را انجام دهید. اگر واریس دارید از جوراب های مخصوص استفاده کنید. استفاده از کمربند ایمنی ‏را در وسایل نقلیه و هواپیما فراموش نکنید. کمربند را زیر شکم ببندید.

در صورت وقوع تصادف، کمربند ایمنی شما را روی صندلی نگاه خواهد داشت و عضلات و استخوان های لگن از رحم محافظت می کنند و کیسه آب نیز از جنین محافظت می کند. برخی مشکلات بارداری در هنگام مسافرت شدید ‏می شوند. برای مثال حرکت مداوم باعث بدتر شدن تهوع و استفراغ صبحگاهی می شود. بیرون رفتن زیاد یا شرکت در جلسات کاری طولانی باعث خستگی زیاد می شود. به علت نشستن زیاد، کمردرد نیز شدید تر می شود. تغییر در زندگی روزمره باعث به هم خوردن عادات غذایی می شود. مسافرت به نواحی گرمسیری باعث از دست رفتن آب بدن می شود. برای کاهش این مشکلات در مسافرت ، مایعات فراوان بنوشید، تغذیه مناسب داشته باشید، پیاده روی کنید و از هر فرصتی برای استراحت کردن استفاده کند.

در ویدئوی زیر مهم ترین نکات در خصوص مسافرت در زمان بارداری توسط متخصص زنان و زایمان توضیح داده شد

نظرات