های خطرناک در زمان بارداری - داروهای خطرناک دوران بارداری کدامند؟

داروهای خطرناک دوران بارداری کدامند؟

‏اگر درمان های خانگی بیماری های دوران بارداری، مؤثر نیستند می توانید با مشورت پزشک از دارو های بدون نسخه استفاده کنید. باید مراقب داروهای خطرناک دوران بارداری باشید. اگر بیماری مزمن باشد ممکن است پزشک داروهایی مانند آنتی بیوتیک، انسولین، ضدافسردگی، ضدصرع یا استروئید و … تجویز کند زیرا عوارض بیماری از عوارض دارو بیشتر خواهد بود.

 

داروهای بدون نسخه پزشک در طول بارداری

‏هنگام تهیه این نوع داروها، مواد تشکیل دهنده آنها را بشناسید. بسیاری از این داروها ترکیبی از دو یا چند ماده هستند. باید با مزایا، عوارض جانبی و خطر های داروهایی که مصرف می کنید آشنا شوید.

 

داروهای تجویز شده در طول بارداری

‏مصرف برخی دارو های تجویز شده در طول بارداری خطری ندارد اما عوارض و خطر های بسیاری از داروها هنوز ناشناخته است. فقط در صورتی که مزایای دارو از معایب آن بیشتر باشد پزشک آن را توصیه می کند.

 

‏داروهای خطرناک دوران بارداری

داروهای خطرناک دوران بارداری

‏مصرف برخی داروها در دوره بارداری بسیار خطرناک است. مواد استفاده شده در این داروها ممکن است باعت نقص های مادرزادی، معلولیت یا حتی مرگ شود. هنگامی که به پزشک مراجعه می کنید حتما پزشک را از باردار بودن خون مطلع کنید.

داروهای خطرناک دوران بارداری شامل موارد زیر می باشند:

۱) داروهای شیمی درمانی

۲) دارو های خوراکی برای درمان آکنه، مائند ایزوترتینون و مشتقات ویتامین A (ویتامین A موجود در داروهایی که برای درمان آکنه استفاده می شود با مکمل های ویتامینA ‏که در طو بارداری تجویز می شود متفاوت است).

۳) اشعه های رادیواکتیو مانند اشعه هایی که در عکس برداری با اشعه X یا MRI استفاده ‏می شود. 

 

نظرات